KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11842335
*
nr 1184 2335
Gösta Bjelkebo
(1904-1974), Sverige
Pastell, Kvinna, 35x31
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 19:40:54
- Konstnär/Designer
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Läs mer om Gösta Bjelkebo
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gösta bjelkebo kvinna pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
*
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Läs mer om Gösta Bjelkebo
nr 1184 2335
Gösta Bjelkebo
(1904-1974), Sverige
Pastell, Kvinna, 35x31
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Konstnär/Designer
Gösta Bjelkebo
Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .Läs mer om Gösta Bjelkebo
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gösta bjelkebo kvinna pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43